OSTROV SPOLOČENSKEJ ZODPOVEDNOSTI

Ostrov spoločenskej zodpovednosti prepája sociálnu tému s environmentálnou, pretože k sebe neodmysliteľne patria. V rámci svojej misie odprezentuje príbehy inšpiratívnych ľudí, ktorí si túto cestu vybrali, v pracovnom aj osobnom živote. Budeme hovoriť o inováciách a o tom, ako urobiť toto miesto lepším, pod vedením Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, o.z. (INCIEN). INCIEN je nezisková organizácia, ktorá je zameraná na inovatívne environmentálne riešenia v oblasti predchádzania vzniku odpadov, environmentálny manažment.

ČAKÁ ŤA TU

Prednášky

Vypočuj si príbehy zástupcov či zakladateľov firiem, ktoré vznikli s tým alebo si dali za cieľ pristupovať zodpovedne voči životnému prostrediu, minimalizovať tvorbu odpadu, pracovať s nepotrebnými materiálmi či vzdelávať komunity. Zastav sa na diskusiu, kde si povieme, ako sa dá zmeniť spoločnosť ako sa dá podnikať a rozvíjať v oblasti udržateľnosti.

Workshopy

V rámci workshopov si potrénuješ všetky zmysly, od chuťových až po hmatové. Príď si potlačiť na vlastné tričko originálny dizajn. Ochutnaj kvalitu, odnes si vrecúška na desiatu alebo vlastnú peňaženku. Dá sa žiť udržateľne v tomto rýchlom svete? Koľko toho potrebujeme? Zastav plytvanie svojho času a príď urobiť niečo užitočné.

Zodpovedné firmy

Stretni sa osobne so zástupcami firiem ako Lidl Slovenská republika, v.o.s., IKEA Bratislava, s.r.o. a ďalšími, ktorí si pre teba pripravili zaujímavé a náučné aktivity. Prezradia ti, prečo je podľa nich dôležité, aby veľké či malé firmy brali ohľad na životné prostredie a nebáli sa o tejto téme hovoriť.

Pracuj & Pomáhaj

Na Slovensku sú tisícky rodín v núdzi, pretože členov ich rodiny postihla zákerná choroba a musia sa starať o svojich najbližších. Kvôli strate zamestnania sa ich ekonomická situácia veľmi zhoršila. Títo ľudia by veľmi radi pracovali, ale kvôli nepriaznivej situácii nemôžu.
Splň krátku pracovnú úlohu, ktorú si pre teba pripravila spoločnosť Wüstenrot a pomôžeš tak rodinám, ktoré to potrebujú. Za každú splnenú úlohu prispeje Wüstenrot Dobrému anjelovi.

ODBORNÍ PARTNERI OSTROVA