OSTROV MLADÝCH TALENTOV

Študuješ a hľadáš si príležitosť, ktorá naštartuje tvoju kariéru? Potrebuješ ukázať svoj talent? Alebo sa ešte len hľadáš? Ostrov mladých talentov je pre teba to pravé orechové. Nájdeš tam firmy, ktoré ponúkajú prácu a stáže špeciálne pre študentov a absolventov, poradenstvo a množstvo ďalších aktivít, ktoré ťa posunú na ďalší level.

ČAKÁ ŤA TU

Speed dating

Dnes majú mladí ľudia tisíce možností, preto je niekedy ťažké sa v nich zorientovať a zistiť, ktorým smerom sa uberať. Chceš zistiť, čo je pre teba to správne a získať potrebné zručnosti? Vyskúšaj speed-dating s Managing Directorom Ivanom Pružincom a manažérkou výberových procesov Lenkou Svoradovou z programu Teach for Slovakia, ktorého procesom prešlo viac než tisíc prihlášok.

Sample lesson

Využi príležitosť a ochutnaj časť výberového procesu, ktorý nadizajnoval najúspešnejší program pre čerstvých absolventov v UK. Pred vyškolenými selektormi odučíš 7 minút a zistíš, ako je na tom tvoja schopnosť rýchlo budovať vzťahy, prispôsobiť svoje správanie situácii a prebrať iniciatívu tvárou v tvár nečakaným výzvam. Selektori ti poskytnú spätnú väzbu, na základe ktorej môžeš makať na tých najcennejších soft skills na pracovnom trhu. Na aktivitu je nutné sa registrovať a pripraviť podľa zadania.

Dobrovoľníctvo

Chcel by si mať pracovnú skúsenosť, ktorá ťa nielen veľa naučí, ale má pozitívny dopad na spoločnosť? Dobrovoľníctvo ťa neobohatí len po osobnostnej stránke, ale vďaka nemu môžeš získať aj zaujímavé pracovné skúsenosti, ktoré zažiaria na tvojom životopise. Bratislavské dobrovoľnícke centrum si pre teba pripravilo aj osobné konzultácie, kde ti kompletne poradia, aký typ dobrovoľníctva sa k tebe hodí najviac, otestuješ svoje zručnosti a zistíš, aké máš práva a povinnosti.

Funny aktivity

K práci patrí aj zábava a uvoľnenie sa s kamarátmi. Na ostrove si vyskúšaš rôzne vychytávky, ktoré ti spríjemnia atmosféru festivalu ešte viac. Zabav sa so stolným futbalom, virtuálnou realitou, pretekárskym simulátorom a mnohými ďalšími aktivitami, ktoré ti postupne odhalíme.

Finančná gramotnosť

Vedieť správne narábať s peniazmi je naozaj umenie. Pri svojej prvej výplate je ľahké nezodpovedne míňať ťažko zarobené peniaze. Príď sa poradiť k Junior Achievement Slovensko o svojej finančnej gramotnosti.

Osobnostné testovanie pre absolventov

Vyplnením krátkych dotazníkov zistíte, aký ste osobnostný typ a k akému kariérovému uplatneniu inklinujete. Dáme vám praktické rady, ako naložiť so stresom a ako sa vyhnúť prokrastinácii.