Často kladené otázky

Je festival pre návštevníkov a návštevníčky zadarmo?

Cieľom festivalu príležitostí Profesia days je pomáhať ľuďom pri hľadaní zamestnania, preto je vstup pre všetkých zadarmo. Je ale potrebné sa zaregistrovať, aby si získal vstupenku.

 

Je registrácia na podujatie potrebná?

Áno, registrácia je potrebná. Kapacita Domu odborov je limitovaná a našim cieľom je, aby sa všetci na Profesia days cítili príjemne. Bez platnej vstupenky preto nebude návštevníkovi či návštevníčke umožnený vstup na festival. Navyše, ak vyplníš všetky informácie pri registrácii, si automaticky zaradený do súťaže o hodnotné ceny!

 

Môžem sa zaregistrovať aj na mieste?

Áno, môžeš. Ale trochu ťa to zdrží. Preto určite odporúčame zaregistrovať sa už pred podujatím.

 

Ako sa dostanem na miesto konania?

Festival príležitostí Profesia days sa uskutoční v samotnom centre Žiliny – v Dome odborov, ktorá sa nachádza na ulici Antona Bernoláka 51. Na miesto sa pohodlne dostaneš mestskou hromadnou dopravou, autom, ale aj na bicykli.

 

Aké firmy budú na podujatí hľadať zamestnancov a aké pozície ponúkajú?

Vystavovať bude okolo 50 zamestnávateľov. Ide o menšie i väčšie spoločnosti, ktoré hľadajú nových kolegov či kolegyne v rôznych pracovných oblastiach. Zoznam vystavujúcich spoločností aj s popisom, koho hľadajú, nájdeš TU.

 

Čo všetko môžem na Profesia days robiť?

Program je naozaj pestrý a silne zameraný na vzdelávanie. Môžeš otestovať svoje skills, vylepšiť si CV aj svoje schopnosti prezentovania, zapojiť sa do veľkého množstva tematických workshopov. Nezáleží, či si len na začiatku svojej kariérnej cesty alebo máš už čo to odpracované a hľadáš nový smer. Profesia days sú jedinečnou príležitosťou, kde sa môžeš naživo stretnúť nielen s množstvom potencionálnych zamestnávateľov, ale aj so sebou samým.

 

Koho mám kontaktovať, keď som na veľtrhu niečo stratil?

Všetky veci, ktoré sa na veľtrhu nájdu, budú odovzdané na infostánok, kde sa môžeš na svoju stratenú vec informovať. Veci, ktoré nenájdu svojho majiteľa priamo na veľtrhu, budú zverejnené na stránke nalezisko.sk pod kľúčovým slovom Profesiadays.

 

Kto organizuje podujatie Profesia days 2023?

Veľtrh príležitostí organizuje spoločnosť Profesia, ktorá prevádzkuje najväčší pracovný portál na Slovensku, Profesia.sk, kde sa môžeš informovať o voľných pracovných pozíciách doma aj v zahraničí.