SPRIEVODCA PROFESIA DAYS

Ako môžeš veľtrh využiť inak než len na hľadanie práce

Dôkladnou prípravou a zvládnutými rozhovormi s vystavovateľmi tvoje úspešné ťaženie na veľtrhu ani zďaleka nekončí. Veľtrh nie je len o pracovných príležitostiach, ale aj o možnostiach vzdelávania, naberania nových zručností a inšpirácie.

Ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí, preto na veľtrhu bude pripravená široká paleta aktivít tak, aby si každý niečo našiel.

Pomoc pri hľadaní práce

Pokiaľ sa na rozhovory s vystavovateľmi ešte necítiš alebo chceš ešte vyladiť tvoje CV predtým, než ho začneš odovzdávať, je tu pre teba pripravených niekoľko možností, ako zvýšiť šance na úspešné nájdenie si práce.

Modelové pohovory v stánku Manpower
Pohovor je jeden z najväčších strašiakov uchádzačov a je len veľmi málo možností, ako sa naň adekvátne pripraviť. Preto sme zaviedli možnosť absolvovať simulovaný pohovor, kde sa ťa skúsený personalista bude pýtať otázky, ktoré by si zažil aj na bežnom pohovore. Po pohovore ti povedia, čo si robil dobre a čo nie a ako to vylepšiť. Môžeš to využiť aj ako tréning pred rozhovorom s vystavovateľom.

Kariérne poradenstvo v stánku Manpower
Na veľtrhu nájdeš odborníkov, ktorí veľmi radi poriadia, ako vylepšiť tvoje CV, napísať motivačný list, hlásiť sa na pracovnú pozíciu tak, aby si ťa personalista všimol. Pokiaľ máš v pláne hlásiť sa aj neskôr na nejaké pozície, toto je skvelá možnosť pre teba.

Prezentácie
Na pódiu si budeš mať možnosť vypočuť prednášky na tematiku hľadania práce, písania životopisov a motivácie. Skúsení experti sa podelia o svoje znalosti a know-how. Program prednášok nájdeš tu.

Inšpirácia

Ak ti chýba inšpirácia a motivácia v tvojej kariérnej ceste, nenechaj si ujsť prednášky na pódiu. Spíkri sú úspešní ľudia z rôznych oblastí od biznisu, cez šport až po umenie. Podelia sa o svoje neobyčajné príbehy a aj rady, ako ich úspech môžeš napodobniť. Program nájdeš tu.

 TIP:

Pozri si dopredu program prednášok na pódiu a naplánuj si, na ktoré prednášky chceš ísť, aby si nič dôležité nezmeškal. Ostatné aktivity prebiehajú nepretržite.

Ak sa po tom intenzívnom lovení práce, vzdelávaní a inšpirovaní budeš cítiť unavene, nezúfaj, máme pre teba pripravené rôzne aktivity, kde sa môžeš zabaviť a oddýchnuť si po náročných činnostiach.

 TIP:

Ak ti ide z tých všetkých možností prasknúť hlava, neváhaj sa obrátiť s otázkami na našich kolegov v infostánku.

Na záver ti chceme popriať veľa šťastia pri hľadaní nových príležitostí a pevne veríme, že ti táto príručka pomôže priblížiť sa k tvojim cieľom. 

Ak budeš mať akékoľvek otázky, nezabudni nám napísať na našom Facebook profile alebo nás navštíviť v Profesia stánku na veľtrhu.

Tešíme sa na teba!

P.S.: Predtým, než odídeš na veľtrh, skontroluj si, či si spravil tieto úlohy:

* Pripraviť si CV aj s fotografiou (aby si ťa personalista zapamätal)
* Vytlač si niekoľko CV a daj si ho aj na USB kľúč nech to máš aj v elektronickej forme
* Vhodne sa obleč a nezabudni na svieži dych
* Priprav si krátku prezentáciu o sebe
* Prines si poznámkový blok aj s perom
* Naplánuj si, na aké prednášky chceš ísť, nech všetko dôležité stihneš
* Nezabudni na pozitívnu náladu, stretneš predsa množstvo zaujímavých príležitostí!

Sprievodcu vám prináša