Profesia days podľa Katky

Po roku sme mali opäť možnosť zavítať na najväčší festival pracovných príležitostí na Slovensku Profesia days, v poradí už 13. ročník, ktorý sa konal v Bratislave. Počas chladných a upršaných dní 16. – 17. mája 2023 som sa spolu s ďalšími tromi „tajnými agentmi“ vybrala do priestorov Starej tržnice v centre nášho hlavného mesta, kde som sa mohla na vlastné oči presvedčiť, ako takéto podujatie prebieha a čo všetko sa dá na ňom vidieť a zistiť. Dostali sme príležitosť pozrieť sa na festival aj z iného uhla pohľadu, ohodnotiť prístup jednotlivých vystavovateľov a vybrať spomedzi nich tých najlepších a najzaujímavejších. Hodnotili sme každého vystavovateľa individuálne v piatich kategóriách: komunikatívnosť, informovanosť, kvalita materiálov, relevantnosť ponúk a originalita prezentácie. Bola to pre mňa úplne nová skúsenosť a môžem zodpovedne prehlásiť, že to bola celkom fuška stihnúť všetko obehnúť a nestratiť sa v tom.

Hoci mi chvíľku trvalo, než som sa v priestoroch trochu zorientovala, s nadšením som sa chopila tejto príležitosti a užívala som si pocit nezávislého hodnotiteľa. Stánkov bolo dohromady 92, čo je veľmi slušný počet a bolo potrebné si na každý nájsť dostatok času, aby som mohla prehodiť s vystavovateľmi pár slov a zistiť, aký je ich prístup k záujemcom o zamestnanie. Musím však povedať, že som bola veľmi príjemne prekvapená. Mnohé stánky ponúkali okrem relevantných informácií aj zaujímavé materiály, rôzne drobnosti, či dokonca malé občerstvenie pre uchádzačov. Ľudia v stánkoch boli na moje zvedavé otázky veľmi dobre pripravení a takmer na všetko mi vedeli odpovedať. Hoci často ponúkali úplne iné pracovné príležitosti, aké by boli vhodné pre mňa, nikde ma neodbili a snažili sa ma čo najlepšie informovať. Vybrať z nich troch najatraktívnejších vôbec nebolo ľahké. Napokon sme sa zhodli na poradí prvých troch a boli to firmy Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., ING Hubs Slovakia a na treťom mieste tým z Lidl Slovenská republika, v.o.s. Tieto stánky nás okrem hodnotených kategórií zaujali aj svojou výraznosťou, pestrosťou a neprehliadnuteľným značením, skrátka ste si ich nemohli nevšimnúť. Ľudia v nich boli veľmi pozitívne naladení a vyzbrojení dobrou náladou a trpezlivosťou.

No boli tu pre mňa aj ďalšie veľmi zaujímavé stánky a ľudia v nich, napríklad by som vyzdvihla stánok firmy KONE Business Services, kde mi milé pracovníčky naozaj dobre poradili a zaujímavo ma informovali o tom, aké sú u nich možnosti uplatnenia, či rôzne školenia, takisto aj MH Teplárenský holding, a.s., alebo Prvá stavebná sporiteľňa, a.s. Myslím si, že festival splnil svoj účel a že má význam organizovať takéto podujatie pre širokú verejnosť. Predsa len je to iný pocit, keď sa môžete nádejných budúcich zamestnávateľov pýtať na veci, ktoré vás zaujímajú osobne, ako keď si ich len prečítate v inzeráte. Ľudský kontakt ešte stále nestratil svoje čaro. Už sa teším na ďalší ročník.

 

Prejsť na hodnotenie Lenky