Profesia days podľa Adama

Profesia days – poď rásť s nami!

Profesia days som sa chystal ako “bežný účastník” navštíviť ešte predtým, ako som bol organizátormi pasovaný do úlohy tajného agenta. Som mladý študent informatiky, ktorý do sveta pracovných ponúk vstúpil iba nedávno, a keďže sa o ítečkárov dnes spoločnosti doslova bijú, dovolím si povedať, že mám na potenciálnych zamestnávateľov vysoké nároky.

Pri stánkoch som sa pýtal hlavne na možnosti práce na polovičný úväzok, na študentské brigády či akékoľvek stáže pre vysokoškolákov. Nápovedou pri mojom hodnotení mi bolo, keď sa firma nezaujímala primárne o môj vek, ale o moje schopnosti a zručnosti a najmä o moju snahu rásť. Práve rast je jedno slovo, ktorým by som opísal tohtoročné Profesia days. Spoločnosti majú čoraz väčší záujem si svoje ruky a mozgy vychovávať samy. Aj pri stánkoch firiem zo strojárskeho či stavbárskeho odvetvia, ktoré sú môjmu odboru na míle vzdialené, mi bol ponúknutý nástup do rôznych tréningových programov, kde by som sa remeslu priučil od úplných základov. Trainee programy propagovali aj firmy v administratíve, bankovníctve, poisťovníctve či IT. Niektorí dokonca účastníkom programov poskytnú “buddyho” – staršieho kolegu – ktorého úlohou je dohliadať na progres zverenca a pomáhať mu so všetkými jeho úlohami.

Výber trojice najlepších vystavovateľov bol náročný, čo potvrdilo aj nesmierne vyrovnané konečné bodové poradie. Prvé miesto získal charizmatický nováčik zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne, druhé skončili milé zamestnankyne a milí zamestnanci ING Hubs Slovakia a treticu najlepších uzatvoril pestrofarebný stánok Lidl Slovenská republika, v.o.s. V tesnom závese za pódiom skončil sladký Mondelēz International, azda najväčšie prekvapenie výstavy, a tradične dobrý Kaufland Slovenská republika. Tých najlepších spájala jedna věc – energia sršiaca až za hranice ich stánku. Lahodná vôňa kávy, hlasný smiech pri zábavných aktivitách, dôkladne pripravené propagačné materiály a dobrý pocit, ktorý sme si odniesli po neformálnych, ba až priateľských debatách so zamestnancami. Pre každého by bola radosť pracovať v takom kolektíve. Všetci vystavovatelia vložili do svojich prezentácií nespočet hodín práce, za čo sa im chcem z pozície návštevníka ešte raz poďakovať. Kiežby sme mohli ocenení udeliť viac!

 

Prejsť na ďalší hodnotenie Katky