Máte radi výzvy? Staňte sa súčasťou transformácie štátnej spoločnosti

Dana MiňováBez tepla si to vo svojej domácnosti ani nevieme predstaviť. Asi miliónu obyvateľov na Slovensku ho zabezpečuje akciová spoločnosť MH Teplárenský holding, ktorá aktuálne plánuje generačnú obmenu zamestnancov, ako aj obrovskú transformáciu spoločnosti.

O tom, aké pozície v spoločnosti hľadajú, sme sa porozprávali s riaditeľkou ľudských zdrojov Danou Miňovou. Ak máte záujem pracovať v štátnej, ale dynamickej spoločnosti, ktorá má ambíciu zmeniť sa na dodávateľa najmodernejších energetických služieb, neváhajte a navštívte ich stánok na Profesia Days 2022 v Bratislave.

Aké pracovné pozície v spoločnosti plánujete obsadiť?
Je ich viacero. Na základe analýzy sme zistili, že v našich teplárňach máme vysoký priemerný vek. Ak by sme nezasiahli, o 3 až 5 rokov by nám mohla odísť tretina ľudí do dôchodku. Preto sme sa rozhodli pre generačnú obnovu. Máme voľných viacero rôznych pracovných pozícií, od operátorov energetických zariadení, ktorí ovládajú nové technológie pár klikmi cez počítač, až po IT špecialistov. Uplatnenie u nás nájde človek, čo rád komunikuje, aj ten, čo sústredene pracuje na analýze dát.

MH Teplárenský holding má 6 teplární – v Bratislave, v Trnave, v Žiline, v Martine, vo Zvolene a v Košiciach. V ktorých mestách máte najväčší nedostatok ľudí?
Nových zamestnancov hľadáme do každého jedného závodu. Potrebujeme ich do najväčších teplární, ktoré sú v Bratislave a v Košiciach, ale aj do ostatných, v ktorých registrujeme vyšší priemerný vek a kde teda hrozí, že nám zamestnanci najskôr odídu do dôchodku.

Aké špecifické znalosti by mal mať uchádzač o zamestnanie?
Prevažne ide o odborné pozície, preto budeme vyžadovať potrebné vzdelanie. Na niektoré pozície hľadáme skúsených ľudí vo svojom odbore. No prácu si u nás nájdu aj absolventi, ktorých si radi zaučíme. V závislosti od ich znalostí a skúseností pre nich vytvoríme niekoľkomesačný adaptačný program. Naši budúci kolegovia by rozhodne mali mať určité charakterové vlastnosti, zodpovedajúce firemnej kultúre. Mali by byť cieľavedomí, profesionálni, zodpovední, otvorení, dokázať spolupracovať a odovzdávať svoje poznatky ostatným.

Prečo by sa uchádzači mali rozhodnúť práve pre vašu spoločnosť?
Zamestnancom poskytujeme mnohé príležitosti na ich rast. Nielenže sa z nich stanú TOP odborníci vo svojej oblasti, ale ak sa rozhodnú stúpať po kariérnom rebríčku v rámci našej spoločnosti, môžu sa dostať na zaujímavé pracovné pozície do centrály či v jednotlivých prevádzkach.

Mnohých uchádzačov často pritiahnu benefity. Aké ponúkate vy?
Dynamické prostredie, možnosť byť súčasťou projektu transformácie štátnej spoločnosti, ktorá bude manažovaná ako súkromná firma. Zažiť proces zjednocovania, nastavovania procesov. Ponúkame prostredie, v ktorom seniorným ľuďom dáme možnosť aplikovať svoje skúsenosti a reálne ovplyvňovať chod spoločnosti. Tiež zaujímavé platové podmienky, 5 dní dovolenky navyše, mnohé finančné aj nefinančné benefity, rôzne odborné či osobnostné školenia a otvorený prístup vedenia.

Pre niektorých zamestnancov je veľmi dôležitá atmosféra v danej spoločnosti. Aká panuje u vás?
U nás funguje systém otvorených dverí. Snažíme sa o atmosféru partnerstva, načúvania zamestnancom a podporu ich proaktívneho postoja. Veľa vzájomne komunikujeme.

Ak vás zaujala akciová spoločnosť MH Teplárenský holding, máte radi výzvy, chcete sa neustále zlepšovať a profesionálne rásť, byť pri tom, keď sa dodávateľ tepla vlastnený štátom stáva poskytovateľom energetických služieb, neváhajte a navštívte stánok spoločnosti na Profesia Days 2022.