Služby pre ZŤP - Výpomoc so srdcom

Na Profesia days myslíme aj na uchádzačov, ktorí pri hľadaní práce potrebujú pomoc. V programe Výpomoc so srdcom podávame pomocnú ruku ľuďom so zdravotným znevýhodnením.

Tu sú konkrétne možnosti, ktoré počas podujatia môžeš využiť. Podrobnejšie informácie ti radi poskytneme na našom stánku (hneď pri registrácii):

● Nepočujúci môžu využiť služby tlmočníka posunkového jazyka. V rámci programu budú do posunkového jazyka tlmočené aj niektoré prednášky.
● Pomôžeme ti s vytvorením životopisu. Na www.profesia.sk sú životopisy uchádzačov so zdravotným postihnutím poskytované firmám bezplatne. Zvýšiš tak svoju šancu dostať sa na pohovor.
● Podľa tvojich schopností a zručností budeme spolu hľadať vhodných zamestnávateľov.
● Poradíme ti, ako si postupne obnoviť pracovné návyky. K dispozícii ti budú odborníci na pracovnú asistenciu, legislatívu aj výberové pohovory.

 

Zaujíma ťa téma zamestnávania ľudí s postihnutím a chcete si vypočuť skúsenosti iných firiem?

V stredu 25. septembra o 14.00 hod. v Spoločenskom pavilóne, Trieda SNP 61 v Košiciach organizujeme workshop pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zamestnávanie ľudí so zdravotným postihnutím. Hovoriť budeme o praktických príkladoch, ktoré sme vyskúšali v programe Výpomoc so srdcom. Jaroslav Cehlárik z TASPO povie viac o zamestnávaní nepočujúcich a Andrea Kozová z Inštitútu pracovnej rehabilitácie vysvetlí, akú úlohu zohráva pracovná asistencia pri pracovnom začlenení človeka so zdravotným postihnutím. Workshop je určený pre rodiny, firmy aj neziskové organizácie. Zaregistrovať sa môžete do 23. septembra na podlesna@profesia.sk.