Zóna 45+

Objavte nové možnosti vášho pracovného života

Máte už čo-to odpracované? Dostali ste sa do situácie, kedy po dlhej dobe musíte meniť zamestnávateľa? Máte obavy, že vo vyššom veku si nebudete vedieť nájsť novú prácu.

Prekonajte s nami tieto stereotypy! Na návštevníkov aktuálneho ročníku pracovného veľtrhu Profesia days Košice čaká novinka – Zóna 45+.

Prinesie pracovné ponuky vhodné pre ľudí nad 45 rokov, špeciálne poradenstvo, konzultácie, prednášky, tipy na rozvoj a ďalší zaujímavý program. Nájdete tu odborníkov, ktorí vám pomôžu s napísaním profesionálneho životopisu, ale aj s nájdením vašich talentov.

Zóna 45+ bude aktívna oba dni od 15:00 – 18.00 hod.

Koučovacia zóna od Use your talents

Mnoho ľudí strávi roky života hľadaním seba samého. Hľadaním toho, v čom sú výnimoční. A možno niektorí dokonca uveria aj tomu, že v skutočnosti sú iba priemerní! 

Pokiaľ ste sa rozhodli patriť medzi tých, ktorí túžia objaviť svoj talent, nájsť povzbudenie nový vietor a inšpiráciu, ste na správnom mieste. Use your talents Vás pozýva do koučovacej zóny, kde vzrušujúca cesta objavenia svojich talentov môže začať.

Navštívte našu koučovaciu zónu, objavte svoj jedinečný talent a doprajte si chvíľku iba pre seba. 

Nahlásiť sa môžete priamo v Zóne 45+, alebo sa informujte v stánku č.26. 

Koučovacia zóna od SAKo - Slovenská asociácia koučov

Priestor pre rozvoj, zmenu a možnosť objaviť nové riešenia svojich tém. „Niekedy stačí jedno uvedomenie a vytúžená zmena je na dosah.“

Pozývame vás do spoločnosti profesionálnych koučov, ktorí budú k dispozícii na 30 minútový koučovací rozhovor.

Čo si odnesiete z koučovacieho rozhovoru?

Z koučovacieho stretnutia si môžete odniesť napr. zvedomenie si svojich silných stránok, či je váš kariérny smer správny, ako sa pripraviť na pohovor, ako posilniť sebavedomie a pod. Počas koučovania hľadáte riešenia alebo uvedomenia, ktoré sú v súlade s tým, čo je pre vás dôležité. Či už je to jasná vízia, ako riešiť tému alebo inšpirácie, ako pokračovať.

Súčasťou kvalitného koučovania je aj zostavenie akčného plánu a tak z neho odchádzate vybavený minimálne prvým krokom, ktorý Vás posunie vpred. Klienti vyhľadávajú služby kouča aj kvôli utriedeniu si myšlienok. Klienti sa po absolvovaní koučovacieho rozhovoru cítia motivovaní na sebe ďalej pracovať.

Čo je to koučovací rozhovor?

Je to partnerský rozhovor kouča a klienta, počas ktorého kouč klientovi neradí, nehodnotí a nefixuje klienta v probléme. Kouč aktívne počúva, reflektuje na vypovedané (aj na to nevypovedané), oceňuje, inšpiruje. Vďaka profesionálne vedenému koučovaciemu rozhovoru klient objaví súvislosti a riešenia, ktoré ho posunú k želanému cieľu.

Ako spoznáte kouča profesionála?

Má ukončený minimálne 60 hodinový výcvik koučovania podľa štandardov Medzinárodnej federácie koučov. SAKo združuje takýchto koučov profesionálov. Kouči SAKo podpisovali Etický kódex kouča a v rozhovoroch vytvárajú prostredie dôvery a súkromia.

Aktivity s koučami

Artekoučingový workshop – Sebavedomie a sebaúcta

Cieľom workshopu je povzbudiť uchádzačov, ktorí sa opakovane snažia nájsť novú prácu. Aby sme boli úspešnejší, mali by sme sa s úctou prijať takí akí sme a byť sebavedomejší v tom, aké hodnoty pre budúceho zamestnávateľa  reprezentujeme. ARTEkoučing využíva okrem koučingu aj arteterapeutické prvky a výtvarné techniky. Tým je workshop dynamickejší a bohatší. Budeme kresliť a tí, čo budú chcieť, môžu pracovať s akrylovými farbami. Maximálny počet účastníkov je 10.

Kedy? 5. 10. 2022 od 16.00 -17.00 hod. a od 17.00-18.00 hod.

Prednáška – Aby sa nám na pohovoroch viac darilo aj po 50tke

Zlepšenie prípravy na pohovor. Je viacero dôvodov, prečo sú na pohovoroch uchádzači 45+ neúspešní. Prejdeme si tie, ktoré môžete sami ovplyvniť a zlepšiť. Dostanete tiež zoznam tipov a trikov, ktoré vám pomôžu dobre sa prezentovať. Súčasťou prezentácie bude aj živá ukážka pohovoru.

Kedy? 5. a 6. 10.2022 od 15.00 – 15.40 hod.

Záujemcovia sa môžu hlásiť priamo v stánku SAKO stánok č.27 (sála B), alebo v Zóne 45+.  

Konzultácia pracovných miest so spoločnosťou Happyhomecare – opatrovanie s úsmevom

Spoločnosť, ktorá sprostredkováva práce v oblasti opatrovateľských služieb v rôznych lokalitách Holandska. Poskytuje lepšie služby v domácom prostredí klientov v súlade s ich potrebami, a to prostredníctvom kvalifikovaných a motivovaných opatrovateliek. 

Príďte sa v Zóne 45+ k nám informovať o možnostiach práce a podmienkach, ktoré ponúkame. Poradíme vám s výberom opatrovateľského kurzu, možnosti zdokonaľovania cudzích jazykov, odborné poradenstvo od zdravotnícky vzdelaných poradcov. Ponúkame individuálny prístup, nastavenie opatrovateľského plánu, 24/7 poradenstvo a zabezpečenie a preplatenie dopravy.   

Nájdete priamo v Zóne 45+.