Sprievodné aktivity v Skill Labe

Interaktívna prehliadka zručností

Predstavujeme Vám unikátny priestor, ktorý umožňuje otestovať a rozvinúť svoje (možno aj doposiaľ nepoznané) zručnosti.

Skill Lab ponúka príležitosť odhaliť svoje talenty každému človeku bez ohľadu na vek, vzdelanie či zdravotné znevýhodnenie. Každý z náš totiž vyniká v niečom inom. 

Games farm

Ste fanúšikom videohier? V Games farm stánku sa predstaví slovenská herná produkciu z dielne štúdia Tristone. Príďte si vyskúšať bojovú hru Die by the blade, ktorá je aktuálne vo vývoji.  

Kreslenie vo virtuálnej realite alebo Scratch v súčasnej hudbe a zvukovom umení

Lektori z Fakulty umení TUKE (CORE Lab) predvedú, ako sa dá pracovať s digitálnymi nástrojmi kreatívnym spôsobom. Od maľovania vo virtuálnej realite, až po tvorbu hudby v nástroji Scratch. 

Creative point (SBA)

Umenie 3D tlače a 3D skenovania v priamom prenose. Príďte sa oboznámiť s materiálmi na tlač a zistiť viac o 3D modelovaní formou videí a fyzických vytlačených modelov. Počas dňa budú prebiehať krátke ukážky prípravy 3D modelu do tlače a ukážky práce s 3D skenerom. 

Letový a dron simulátor od leteckej fakulty TUKE

Príďte vyskúšať tie najnáročnejšie manévre pilotáže lietadla – vzlet a pristátie, no nohami pevne na zemi. Vďaka letovému simulátoru budete môcť zažiť, čo obnáša skutočné lietanie. 

Virtuálna realita od Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia

Naša spoločnosť žije IT a modernými technológiami, čo sa prejavuje nielen v pracovnom, ale aj súkromnom živote našich zamestnancov. Vzdelávanie v našej spoločnosti dnes prestavuje úplne inú dimenziu, na akú sme boli zvyknutí.

Príď a zaži ako sa dá pomocou umelej inteligencie a virtuálnej reality pracovať na zdokonalení prezentačných zručností a verejnom vystupovaní, či rečnení. Môžeš si vyskúšať napríklad aj pracovný pohovor a naučiť sa, ako reagovať na nečakané otázky, či zvýšiť sebavedomosť a zlepšiť neverbálnu komunikáciu.

Pre náročnejších máme pripravenú virtuálnu konferenčnú miestnosť, kde budeš môcť zažiť skutočný TED talk. Vďaka umelej inteligencii zistíš aký máš očný kontakt s publikom, či tempo tvojho rečnenia nie je rýchle, alebo naopak príliš pomalé. Umelá inteligencia ti prinesie aj rôzne audiovizuálne nástrahy, ktoré ti môžu spôsobiť nervozitu a vyviesť ťa z rovnováhy. Používaš vo svojom prejave mnoho citosloviec váhania? Detailná analýza po skončení cvičenia ti ukáže tvoje skóre.

A keďže pracovať u nás vôbec nie je nuda a vieme sa aj zabaviť, máme pre vás prichystaných niekoľko hier.

Teší sa na teba tím kolegov Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia.

Zorientuj sa v IT

Zistite, čo všetko potrebujete vedieť, aby bola vaša cesta naprieč IT podľa vašich predstáv. Stánok prináša konzultácie v oblasti špecializácií IT, možnosti bezplatného vzdelávania a štatistiky IT firiem pôsobiacich na východnom Slovensku.