Aktivity na Profesia days

Kariérne poradenstvo

Vytvor si top CVčko

Poznáš niekoho, kto si ešte nehľadal prácu cez Profesia.sk? Najznámejší pracovný portál na Slovensku tento rok oslávil už 21 rokov na trhu. Navštív náš stánok na Profesia days, kde zistíš, prečo je dobré mať zapnutého agenta a ako si vytvoriť životopis v databáze, ktorú každý deň navštevujú personalisti zo Slovenska aj zahraničia. Poradíme ti, ako využívať služby Profesia.sk na maximum, aby si si našiel/našla prácu podľa tvojich predstáv. Spravíme ti profesionálnu fotografiu, ktorú si môžeš pridať do životopisu. Profesia nie je len webová stránka, ale aj vyše 100 zamestnancov, ktorí sa o ňu starajú. Príď spoznať niektorých z nás naživo!

Modelové pohovory 

Chceš zmeniť prácu alebo ťa čaká tvoj prvý pohovor? My ti radi pomôžeme s prípravou! Na Profesia days totiž budeš mať skvelú príležitosť absolvovať modelové pohovory a kariérne poradenstvo s profesionálnymi konzultantmi zo spoločnosti ManpowerGroup Slovensko. Odnesieš si praktické rady, ako úspešne zvládnuť ten naozajstný pohovor a získať tak vysnívanú prácu. Tešíme sa na teba v stánku Manpower.

Koučing zóna 

Využi 30 minútové bezplatné koučovanie počas Profesia days v Košiciach s koučmi Tomášom Gebe a Martinou Magic. Z koučovacieho stretnutia si odnesieš odpovede na svoje otázky. Či už je to jasná vízia, ako riešiť tému alebo inšpirácie, ako pokračovať. Súčasťou kvalitného koučovania je aj zostavenie akčného plánu a tak z neho odchádzaš vybavený minimálne prvým krokom, ktorý ťa posunie vpred. Klienti vyhľadávajú služby kouča aj kvôli utriedeniu si myšlienok. Je to jednoducho tvoj čas, ktorý venuješ sebe a svojim projektom.

Ako spoznáš skutočného kouča?

V prvom rade nečakaj, že ti bude radiť. Bude sa veľa pýtať a zároveň počúvať. Umenie kouča spočíva aj v čítaní medzi riadkami. Kouč ti dá zodpovednosť za tvoje činy a bude ťa motivovať k napredovaniu.

Prečo je koučovanie tak efektívne?

Pretože pracuje s predpokladom, že si najväčším expertom na svoj život.

Testovanie

Testovanie z cudzích jazykov

Jazyková škola Vista ti na Profesia days prinesie možnosť otestovať sa z cudzích jazykov s odbornými lektormi. Využi šancu získať priamo na mieste a bezplatne certifikát z angličtiny a nemčiny.

Osobnostné testovanie

Pri množstve rôznych testov povahy je pre jednotlivcov ťažké rozhodnúť sa, ktorý test osobnosti im najviac pomôže pri výbere zamestnania. Pre zamestnávateľov je zasa potrebné vedieť, akej povahy je ich firma resp. pracovná pozícia, pre ktorú hľadajú ľudí.  V našich testoch nájdete odpovede, nakoľko sú vaše povahové črty a schopnosti vhodné pre tie-ktoré pracovné pozície vo firmách. Osobnostné testovanie ti prináša Kopex, spol. s.r.o..

IT testovanie

Zisti úroveň svojich IT schopnosti priamo na veľtrhu Profesia days Košice. Tvoje počítačové zručnosti, vedomosti o internete a sociálnych sieťach, či webovom marketingu si môžeš nechať preveriť pomocou IT Fitness testu. Test pozostáva zo šiestich sekcii, pričom každá je zameraná na inú oblasť tvojich IT zručností. 

Ako test vyzerá?

Test obsahuje dve verzie. Jeden je pre základné školy a druhý sa sústredí na stredné, odborné a vysoké školy. Celé testovanie pozostáva z 30 otázok z týchto IT oblastí: Internet, bezpečnosť a počítačové systém, kolaboratívne nástroje a sociálne siete, kancelárske nástroje, komplexné úlohy, online marketing.

V každej z nich je správna práve jedna odpoveď. Po úspešnom dokončení testu sa zobrazí tvoj percentuálny výsledok a slovné ohodnotenie. Zároveň získaš na tvoj e-mail certifikát, ktorý môžeš pripojiť k tvojmu CV.

Čo získam tým, že sa otestujem?

• hodnotenie úrovne svojich vedomostí v teste, ktorý bol zostavený špičkovými odborníkmi v oblasti IT
• komplexné otestovanie svojich IT zručností – test je pomerne časovo i vedomostne náročný a testuje nielen tvoje vedomosti, ale i schopnosti uplatniť ich efektívne a prakticky
• certifikát, ktorý môžeš priložiť k životopisu ako podklad o svojich IT znalostiach

Testovanie bude prebiehať v priestoroch Testovacej miestnosti od 9:00 do 19:30 hod.

Prednáškovú miestnosť IT spolu s testovaním pre teba pripravilo Košice IT Valley.

Fashion a beauty zóna

FASHIONHRY s Lubitsa styling

FASHIONHRY sú jedinečná „edutainment“ aktivita, ktorá odkrýva množstvo zaujímavých prepojení medzi každodenným životom, spoločnosťou, v ktorej žijeme a tým, čo sa rozhodneme mať v konkrétnej situácií na sebe. Hry sa odohrávajú v troch veľkých okruhoch – osobnostný rozvoj, pracovné dress cody a praktické stylingové zručnosti. Na Profesia days Košice sa môžeš tešiť na hry imitujúce situácie, s ktorými sa každý zamestnanec vo svojom pracovnom živote stretne a sú rozhodujúce na jeho ceste k úspechu, pretože svoj vonkajší obraz od svojich vedomostí, pracovných skúseností a charakterových kvalít nedokážeme nijak oddeliť. 

Líčenie do práce aj na pohovor

Ako sa nalíčiť na pohovor? Je vhodné použiť výraznejší rúž alebo radšej zostať pri nude líčení? Na tieto aj ďalšie otázky vám odpovedia v Beauty zóne pôvodnej československej značky Dermacol, ktorá sa už viac ako polstoročie stará o krásu žien. Tím šikovných vizážistov predvedie, aké  líčenie zvoliť na dôležité pracovné stretnutie či pohovor, čomu sa vyhnúť a tiež ochotne poradí, ktoré farby sa najviac hodia jednotlivým typom žien. Značka nezabúda ani na pánov, ktorým k dokonale upravenému looku pomôžu produkty z radu Men Agent. Prvý dojem predsa môžete urobiť len raz. Navyše môžete súťažiť o vouchery na nákup kozmetiky v Dermacol štúdiu Atrium Optima podľa vlastného výberu v hodnote 50 eur!

IT & Startup

Inšpiruj sa úspešnými príbehmi 

Stretni sa s predstaviteľmi startupu BodyFix. Predstavia ti svoje produkty, ktoré si budeš môcť vyskúšať. Navyše sa veľmi radi osobne podelia o svoje zážitky skúsenosti, radosti a úskalia na svojej ceste za úspechom.

Skonzultuj svoj nápad alebo biznis s expertmi

Máš v hlave nápady na nový biznis, ale nie si si istý, či to má šancu na úspech? Alebo máš už rozbehnutý biznis a riešiš nejaký problém? Využi jedinečnú možnosť a príď sa poradiť so skúsenými mentormi z UVP Technicom a Eastcubator. 

Zapoj sa do súťaže a vyhraj

Ak máš svoj nápad skonzultovaný, môžeš rovno prejsť do akcie a prihlásiť sa do súťaže pre startupy. V tejto zóne sa môžeš stretnúť so zástupcami Startup centrum TUKE a zistiť viac o tejto súťaži a možnostiach zapojenia.  

Absolvuj odborné prednášky a workshopy

V prednáškovej miestnosti IT je pre teba pripravená široká paleta prednášok na témy ako testing, online marketing, startupy a mnoho ďalších. Na záver ťa čaká e-commerce meetup.

Kompletný program nájdeš tu.

Zabav sa tech vychytávkami

Po veľkej nádielke inšpirácie, nových znalostí a zaujímavých rozhovorov so zamestnávateľmi sa treba aj trochu zabaviť. TUKE si pre teba pripravila technologické vychytávky, pri ktorých na prácu hneď aj zabudneš :)

Dobrovoľníctvo

Vyskúšaj čaro dobrovoľníctva

Chcel by si mať pracovnú skúsenosť, ktorá ťa nielen veľa naučí, ale má pozitívny dopad na spoločnosť? Máš ambíciu byť lídrom, ktorý mení veci okolo seba k lepšiemu? Tak príď navštíviť neziskovky ako LEAF, Teach for Slovakia či Dobrovoľnícke centrum Košického kraja, ktoré okrem pracovných pozícií, stáži a dobrovoľníctva ponúkajú možnosti osobnostného rastu a vzdelávania.