Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR
Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR

Kto sme

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Slovenskej republike je celoslovenskou organizáciou. Aktivity pre ľudí s mentálnym postihnutím realizujeme už 38 rokov. Združujeme viacero združení pracujúcich na lokálnej úrovni. Sme aktívni v mnohých oblastiach: vydávame časopisy a odborné publikácie, organizujeme vzdelávacie aktivity pre ľudí s mentálnym postihnutím a pre odborníkov, ovplyvňujeme tvorbu legislatívy, poskytujeme sociálne poradenstvo, sociálnu rehabilitáciu. Prevádzkujeme Centrum BIVIO, v ktorom zamestnávame aj ľudí s mentálnym postihnutím. V rámci centra poskytujeme aj možnosť pre mladých ľudí s mentálnym postihnutím na to, aby získali pracovné zručnosti a skúsenosti. Tie môžu získavať v reštaurácii, hotely a práčovni, ktoré v rámci Centra BIVIO prevádzkujeme.

Koho hľadáme

Hľadáme ľudí s mentálnym postihnutím, ktorí sú ochotní pracovať v službách určených pre verejnosť. Konkrétne ide o služby ubytovacieho zariadenia, kde majú ľudia s mentálnym postihnutím na starosti upratovanie izieb a verejných priestorov; ďalej služby reštaurácie, kde je možné vykonávať pomocné práce v kuchyni a pomáhať pri obsluhe hostí a v práčovni, kde sú zodpovední za starostlivosť o bielizeň. Vzhľadom na to, že ide o manuálnu prácu, je potrebné, aby potenciálny záujemca nemal vážnejšie problémy s motorikou.

Čo ponúkame

Ponúkame prácu v akceptujúcom prostredí a podľa individuálnych možností a schopností zamestnanca. Snažíme sa respektovať zdravotný stav zamestnanca a jeho osobný život. Centrum BIVIO je situované v rezidenčnej štvrti mestskej časti Bratislava Rača, ďaleko od hluku a zhonu centra mesta.