Sokratov inštitút
Sokratov inštitút

Kto sme

Sokratov inštitútu je ročný praktický vzdelávací program pre študentov a absolventov vysokých škôl rôznych odborov. Našich študentov a absolventov sieťujeme a vedieme k sociálnemu líderstvu, aby sa stali vzorom a hybnou silou pre zmeny na Slovensku. Pre širokú verejnosť vydávame vzdelávacie publikácie, videá a organizujeme verejné prednášky, diskusie a festival Showcrates.

Koho hľadáme

Budeme radi, ak k nám prídu študovať vedci, právničky, ekonómovia, lekárky, žurnalisti, ekológovia i umelkyne. Práve takáto rôznorodá skupina ľudí umožňuje prepájanie a vzájomné obohacovanie sa. Záleží nám na rozvoji slovenských regiónov, preto chceme dať šancu mladým ľuďom od Záhorskej Vsi po Novú Sedlicu. Sokratovi inštitút ale nie je elitný klub pre pár najlepších ľudí s IQ 180. Ak dokážeš na sebe pracovať a prijať na plecia zodpovednosť, nerobí ti problém zorganizovať akciu na škole, festival vo svojom meste, či napísať e-mail starostovi, hľadáme práve teba. Absolvuj náš ročný vzdelávací program, zrealizuj konkrétnu zmenu v svojom okolí a staň sa súčasťou siete našich absolventov, ktorí sú inšpiráciou aj pre ostatných. Každý rok dostane 20 mladých ľudí šancu absolvovať 10-mesačné vzdelávanie, vždy od septembra do júna. Prihlasovanie je otvorené od 1. marca do 30. apríla.

Čo ponúkame

Prehľad v oblastiach, ktoré hýbu Slovenskom a svetom, praktické zručnosti, sieť ľudí, osobnostný rozvoj, zážitky, pre vysokoškolákov kredity