Bratislavské dobrovoľnícke centrum
Bratislavské dobrovoľnícke centrum

Kto sme

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) je občianske združenie založené 28.novembra 2012. Od svojho vzniku zapájame obyvateľov Bratislavy a Bratislavského kraja do aktivít v prospech mesta a ľudí, ktorí to potrebujú a učíme organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať.

Koho hľadáme

Hľadáme dobrovoľníkov. Ľudí, ktorí sú ochotní venovať svoj čas nezištne v prospech iných bez nároku na honorár. V našej databáze máme zaregistrovaných 5 tisíc dobrovoľníkov. Každý deň máme pre nich rôznorodé dobrovoľnícke ponuky. Dobrovoľníci tak môžu využiť svoj talent a voľný čas pre dobro tých, ktorí to naozaj potrebujú, napríklad pomáhajú pacientom na onkológii, sprevádzajú seniorov v domovoch dôchodcov alebo čistia svoje okolie. My ich za to podporujeme a oceňujeme.

Čo ponúkame

Od svojho vzniku zapájame obyvateľov Bratislavy a Bratislavského kraja do aktivít v prospech mesta a ľudí, ktorí to potrebujú a učíme organizácie, ako s dobrovoľníkmi pracovať. Prepájame organizácie a dobrovoľníkov, komunikujeme s dobrovoľníkmi a organizáciami, vzdelávame a informujeme ich, oceňujeme a podporujeme dobrovoľníkov a ich koordinátorov, vytvárame nové dobrovoľnícke programy, spolupracujeme so školami. Posúvame dobrovoľníctvo v Bratislave a v Bratislavskom kraji stále o kúsok vyššie.