speaker-info

Zuzana Dutková

Spoluzakladateľka IPRUM

Zuzana Dutková spoluzakladateľka IPRUM – Inštitút pre rozvoj udržateľnej módy, ktorý vznikol, pretože na Slovensku chýbala inštitúcia, ktorá by organizovala podujatia pre rozvoj udržateľnej módy na pravidelnej báze, platformu na zviditeľnenie slovenských udržateľných konceptov, ale aj informovať verejnosť o tom, čo je udržateľná móda (sustainable fashion), slow fashion, fast fashion, upcyklácia, či downcyklácia. Organizujú hlavne SWAPy, prednášky, diskusie, workshop.

Zuzka je zároveň zakladateľkou a tvárou značky Dutka. Koncept Dutka sa zameriava na spracovanie nechcených záclon a zbytkového materiálu z textilnej výroby. Hlavným cieľom je nájsť nové využitie pre textil, ktorý už neplní svoju pôvodnú funkciu a tým ho znovu dostať do obehu.

Moje prednášky

Ako si plniť sen cez textilný odpad

Ostrov spoločenskej zodpovednosti

Workshop: Sieťky a obaly na desiatu

Ostrov spoločenskej zodpovednosti

Uši si svoje vrecko na desiatu! Na workshope má každý účastník možnosť vlastnoručne si vyrobiť vrecko zo záclon. Vrecká sú ideálnou náhradou plastových sáčkov. Účastníci ich po workshope môžu používať nie len pri nákupoch ale aj napríklad pri balení sa na cesty. Vrecká sa šijú ručne a zvládne to naozaj každý.

CSR Inšpirácia Motivácia Workshop
Čítať viac