speaker-info

Evka Stančeková

Šumné.sk

Evka sa o udržateľnú módu sa zaujíma už od svojho štúdia v Škandinávii, kde si vyskúšala minimalizmus, SWAP-y, aj možnosť prenájmu oblečenia, čo ju tiež inšpirovalo k napísaniu diplomovej práce na tému zdieľanej ekonomiky. Keďže má tri sestry, s ktorými si oblečenie menila takmer denne, požičiavanie oblečenia má v krvi a verí, že im ho vďaka projektu Šumné podarí priniesť širšej verejnosti. Vo svojom voľnom čase sa rada venuje čítaniu, návštevám filmových klubov, zaujímavých diskusií a workshopov a jej veľkou vášňou je aj hlbšie spoznávanie krásnych kútov Slovenska, ktorého sa po návrate zo zahraničia nevie nasýtiť.

Misiou Šumné je prispievať k pozitívnej zmene v módnom priemysle, podporovať lokálnych dizajnérov a udržateľné obliekanie prostredníctvom cirkulárnej ekonomiky.

Moje prednášky

Minimalizmus v móde

Zóna spoločenskej zodpovednosti

Je ekologická a etická móda jeden a ten istý pojem? Ako správne čítať etiketu pri kúpe nového oblečenia? Potrebujem vôbec nové oblečenie? Na tieto a na ďalšie otázky sa budeme v diskusii o móde pýtať Babsy, Bagbet a zakladateliek Šumné/Knižnica oblečenia. Diskusiou bude sprevádzať Roman Naništa zo Startitup.

CSR Diskusia
Čítať viac

Bude raz požičiavanie nové nakupovanie? (Šumná prednáška o udržateľnej móde)

Zóna spoločenskej zodpovednosti

Vedeli ste, že až 56% ľudí na Slovensku by si oblečenie prenajímalo a ďalších 38% ľudí by možnosť prenajať si oblečenie zvážilo? Vyzerá to tak, že naše spotrebiteľské správanie nabieha na nový trend servitizácie, kedy si čoraz viac ľudí uvedomuje, že veci nie je vždy nutné kupovať a vlastniť, ale je lepšie si ich požičiavať. […]

CSR
Čítať viac