speaker-info

Dominika Horňáková

Šumné.sk

Dominika momentálne pracuje ako tímlíderka v neziskovej organizácii, kde sa venuje programom ako sú chudoba a inklúzia ľudí so sociálnym a zdravotným znevýhodnením. Keďže je presvedčená, že bez zdravej planéty ochudobnieme a budeme znevýhodnení všetci, v súkromí sa venuje cirkulárnej ekonomike, je veľká minimalistka a pokúša sa o bezodpadový spôsob života. Popritom v nej rýchlo vzplanula vášeň pre slow fashion. A z tejto vášne vzišiel projekt Šumné. Keď má chvíľku čas, zbožňuje čítať biografie historických osobností, neodolá joge či protestu za práva žien, menšín či za iné slušné veci.

Misiou Šumné je prispievať k pozitívnej zmene v módnom priemysle, podporovať lokálnych dizajnérov a udržateľné obliekanie prostredníctvom cirkulárnej ekonomiky.

Moje prednášky

Minimalizmus v móde

Zóna spoločenskej zodpovednosti

Je ekologická a etická móda jeden a ten istý pojem? Ako správne čítať etiketu pri kúpe nového oblečenia? Potrebujem vôbec nové oblečenie? Na tieto a na ďalšie otázky sa budeme v diskusii o móde pýtať Babsy, Bagbet a zakladateliek Šumné/Knižnica oblečenia. Diskusiou bude sprevádzať Roman Naništa zo Startitup.

CSR Diskusia
Čítať viac

Bude raz požičiavanie nové nakupovanie? (Šumná prednáška o udržateľnej móde)

Zóna spoločenskej zodpovednosti

Vedeli ste, že až 56% ľudí na Slovensku by si oblečenie prenajímalo a ďalších 38% ľudí by možnosť prenajať si oblečenie zvážilo? Vyzerá to tak, že naše spotrebiteľské správanie nabieha na nový trend servitizácie, kedy si čoraz viac ľudí uvedomuje, že veci nie je vždy nutné kupovať a vlastniť, ale je lepšie si ich požičiavať. […]

CSR
Čítať viac