SPRIEVODCA PROFESIA DAYS

Ako môžeš festival využiť inak než len na hľadanie práce

Dôkladnou prípravou a zvládnutými rozhovormi s vystavovateľmi tvoje úspešné ťaženie na veľtrhu ani zďaleka nekončí. Veľtrh nie je len o pracovných príležitostiach, ale aj o možnostiach vzdelávania, naberania nových zručností a inšpirácie.

Ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí, preto na veľtrhu bude pripravená široká paleta aktivít tak, aby si každý niečo našiel.

Pomoc pri hľadaní práce

Pokiaľ sa na rozhovory s vystavovateľmi ešte necítiš alebo chceš ešte vyladiť tvoje CV predtým, než ho začneš odovzdávať, je tu pre teba pripravených niekoľko možností, ako zvýšiť šance na úspešné nájdenie si práce.

 

Kariérne poradenstvo
Na festivale nájdeš odborníkov, ktorí veľmi radi poriadia, ako vylepšiť tvoje CV, napísať motivačný list, hlásiť sa na pracovnú pozíciu tak, aby si ťa personalista všimol. Pokiaľ máš v pláne hlásiť sa aj neskôr na nejaké pozície, toto je skvelá možnosť pre teba.

Testovanie
Chceš vedieť, ako sú na tom tvoje zručnosti, v čom si dobrý a na čom ešte pracovať? Využi jedinečnú možnosť otestovať sa v jazykových, osobnostných a IT zručnostiach s certifikátom úplne zadarmo.

Vzdelávanie

Na pódiu Master Class si budeš môcť vypočuť prednášky na tematiku hľadania práce, rozvoja soft či hard skills. Ak ti prednášky nestačia, pripravili sme si pre teba špecializované odborné workshopy na rôzne témy na jednotlivých tematických ostrovoch. Skúsení experti sa podelia o svoje znalosti a know-how. Dnes vyhrávajú tí, čo sa neustále vzdelávajú a posúvajú vpred. Buď medzi nimi! 

Inšpirácia

Ak ti chýba inšpirácia a motivácia v tvojej kariérnej ceste, nenechaj si ujsť prednášky na hlavnom pódiu. Spíkri sú úspešní ľudia z rôznych oblastí od biznisu, cez šport, hudbu, až po umenie. Podelia sa o svoje neobyčajné príbehy a aj rady, ako ich úspech môžeš napodobniť.

Nové nápady a inovatívne myslenie sú jednými z najvyhľadávanejších zručností v súčasnej dobe. Premýšľaš nad svojím vlastným biznisom či projektom? Na podujatí  budeš mať jedinečnú príležitosť porozprávať sa so skúsenými mentormi na Ostrove podnikania o svojich podnikateľských nápadoch alebo konkrétnym problémoch, ktoré riešiš vo svojom rozbehnutom biznise.

Ak sa po tom intenzívnom lovení práce, vzdelávaní a inšpirovaní budeš cítiť unavene, nezúfaj, máme pre teba pripravené rôzne aktivity, kde sa môžeš zabaviť a oddýchnuť si po náročných činnostiach.

 TIP:

Pozri si dopredu program prednášok na pódiu a naplánuj si, na ktoré prednášky chceš ísť, aby si nič dôležité nezmeškal. Ostatné aktivity prebiehajú nepretržite.

Na záver ti chceme popriať veľa šťastia pri hľadaní nových príležitostí a pevne veríme, že ti táto príručka pomôže priblížiť sa k tvojim cieľom. 

Ak budeš mať akékoľvek otázky, nezabudni nám napísať na našom Facebook profile alebo nás navštíviť v Profesia stánku.

Tešíme sa na teba!

P.S.: Predtým, než odídeš na veľtrh, skontroluj si, či si spravil tieto úlohy:

* Pripraviť si CV aj s fotografiou (aby si ťa personalista zapamätal).
Ulož si CV do mobilného telefónu a daj si ho aj na USB kľúč (ušetríš papier).
* Vhodne sa obleč a nezabudni na svieži dych.
* Priprav si krátku prezentáciu o sebe.
* Prines si poznámkový blok aj s perom.
* Naplánuj si, na aké prednášky chceš ísť, nech všetko dôležité stihneš.
* Nezabudni na pozitívnu náladu, stretneš predsa množstvo zaujímavých príležitostí!