FAQ

Často kladené otázky

Je festival príležitostí pre návštevníkov zadarmo?

Cieľom festivalu príležitostí je pomáhať ľuďom pri hľadaní zamestnania a novej inšpirácie, preto je vstup pre všetkých zadarmo. Je ale potrebné sa zaregistrovať, aby si získal vstupenku.

Je registrácia na podujatie potrebná?

Áno, registrácia je potrebná. Bez platnej vstupenky nebude návštevníkovi umožnený vstup na festival. Ak vyplníš všetky informácie pri registrácií, si zaradený do súťaže o hodnotné ceny – fitness náramok XIAOMI MI BAND 3, mobilný telefón SAMSUNG GALAXY A40 a bezdrôtové slúchadla JBL T120TWS.

Môžem sa zaregistrovať aj na mieste podujatia?

Áno, môžeš. Ale trochu ťa to zdrží. Preto odporúčame registrovať sa pred podujatím.

Ako sa mám na festival obliecť? 

Nezabudni, že chceš vyvolať u zamestnávateľov dobrý dojem. Roztrhané džínsy nechaj na inokedy, rovnako však nemusíš prísť v smokingu či róbe. Skrátka pohodlne a slušne.

Na čo nemám pri príprave zabudnúť? 

Nachystaj si životopis a prines si ho so sebou na USB. Na webstránke Profesie si môžeš rýchlo a bezplatne vytvoriť pekné CV. Pozri si informácie ohľadom firiem, ktoré chceš osloviť a premysli si, ako sa chceš prezentovať. Priprav si, čo by si povedal, ak sa ťa spýtajú na tvoje skúsenosti, schopnosti, vzdelanie, ambície, atď.

Priprav si, čo sa chceš zamestnávateľov opýtať. Ak si to nepamätáš, pokojne si to napíš na papier. Vystavovatelia ti veľmi radi odpovedia na akúkoľvek otázku. Pozri si tiež portál platy.sk a zisti si všetky potrebné informácie o plate na pozíciu, o ktorú máš záujem.

Ako sa dostanem na festival?

Festival príležitostí Profesia days sa bude konať v INCHEBA EXPO Bratislava, Viedenská cesta 3. Dostaneš sa tam pohodlne MHD (najbližšie zastávky sú Aupark a Einsteinova) či peši z centra mesta.

Aké firmy budú na festivale hľadať zamestnancov?

Vystavovať bude množstvo zamestnávateľov. Ide o menšie i väčšie spoločnosti, ktoré hľadajú nových kolegov v oblastiach ako výroba, obchod a služby, administratíva a mnoho ďalších. Kompletný zoznam vystavujúcich spoločností aj s popisom nájdeš na podstránke Vystavovatelia.

V ktorý deň sa festival uskutoční?

V stredu 4. marca od 9:00 do 19:00 a vo štvrtok 5. marca od 9:00 do 17:00. 

Dá sa pri budove parkovať?

Parkovanie je spoplatnené na základe parkovacích podmienok Incheby, odporúčame využiť aj MHD či pešiu dopravu. V prípade pekného počasia neváhaj využiť bike-sharing. 

Čo všetko môžem na festivale robiť?

Program je veľmi pestrý a zahrňuje širokú paletu aktivít. Môžeš sa inšpirovať a vypočuť si zaujímavých a úspešných spíkrov, či nechať si poradiť od odborníkov vo fachu. Aby ale všetko nebolo len o práci, pripravili sme pre teba aj vzdelávanie workshopy (IT, marketing, kariérne poradenstvo, spoločenská zodpovednosť, finančná gramotnosť) a zábavné aktivity (virtuálna realita, súťaže), na ktoré sa môžeš tešiť už teraz.

Kto organizuje podujatie Profesia days Bratislava?

Festival príležitostí organizuje spoločnosť Profesia, ktorá prevádzkuje najväčší pracovný portál na Slovensku, kde sa môžeš informovať o voľných pracovných pozíciách doma aj v zahraničí.