SPRIEVODCA PROFESIA DAYS

Ako môžeš veľtrh využiť inak než len na hľadanie práce

Dôkladnou prípravou a zvládnutými rozhovormi s vystavovateľmi tvoje úspešné ťaženie na veľtrhu ani zďaleka nekončí. Veľtrh nie je len o pracovných príležitostiach, ale aj o možnostiach vzdelávania, naberania nových zručností, testovania tvojich súčasných a naberania inšpirácie.

Ako sa hovorí 100 ľudí, 100 chutí, preto na veľtrhu bude pripravená široká paleta aktivít, tak, aby si každý niečo našiel.

Získavanie nových zručností

Zamestnávatelia oceňujú na uchádzačoch, keď sa neustále snažia vzdelávať a zlepšovať svoje zručnosti. Je to znak proaktivity a toho, že ti záleží na tom, aby si bol prínosom vo svojej spoločnosti. Na veľtrhu tak budeš mať možnosť získať soft a hard zručnosti, ktoré zamestnávatelia v súčasnosti aktívne vyhľadávajú u kandidátov.

Master Class
Program prednášok v tejto miestnosti je vytvorený tak, aby vzdelával ľudí v oblasti dôležitých tzv. mäkkých zručností, napr. ako sú komunikačné zručnosti, zvládanie stresu alebo aj marketingové a obchodné zručnosti. Program nájdeš tu.

IT miestnosť
IT zručnosti sú momentálne najviac vyhľadávané a kto ich ovláda, výrazne zvyšuje svoju šancu na úspech. Naučíš sa  základy programovania, pracovať s Excelom, Wordom, grafikou a mnoho ďalšieho. Hoci nemusíš mať dokonalý vzťah k práci s PC, narábať aspoň čiastočne s niektorými systémami sa ti veľmi zíde pri mnohých typoch zamestnaní. Program nájdeš tu.

Testovanie
Máš problém určiť, na akej jazykovej alebo počítačovej úrovni si, keď si píšeš CV? Nechaj si spraviť testy jazykových a IT zručnosti úplne zadarmo aj s vyhodnotením a certifikátom. Navyše, ak sa nevieš rozhodnúť, čo v budúcnosti robiť, bezplatné osobnostné testovanie aj s vyhodnotením ti rozhodne pomôže. Program nájdeš tu.

 

Pomoc pri hľadaní práce

Pokiaľ sa na rozhovory s vystavovateľmi ešte necítiš alebo chceš ešte vyladiť svoje CV predtým, než ho začneš odovzdávať, je tu pre teba pripravených niekoľko možností, ako zvýšiť šance na úspešné nájdenie si práce.

Modelové pohovory
Pohovor je jeden z najväčších strašiakov uchádzačov a je len veľmi málo možností, ako sa na neho adekvátne pripraviť. Preto sme zaviedli po prvýkrát možnosť absolvovať simulovaný pohovor, kde sa ťa skúsený personalista bude pýtať otázky, ktoré by si zažil aj na bežnom pohovore. Po pohovore ti povedia, čo si robil dobre a čo nie a ako to vylepšiť. Môžeš to využiť aj ako tréning pred rozhovorom s vystavovateľom.

Kariérne poradenstvo
Na veľtrhu nájdeš odborníkov, ktorí veľmi radi poriadia, ako vylepšiť svoje CV, napísať motivačný list, hlásiť sa na pracovnú pozíciu tak, aby si ťa personalista všimol. Pokiaľ máš v pláne hlásiť sa aj neskôr na nejaké pozície, toto je skvelá možnosť pre teba.

Profesia miestnosť
Prednášky ťa prevedú jednotlivými fázami procesu hľadania práce od úplného začiatku, kedy ešte len rozmýšľaš, akú prácu by si chcel robiť, až po rady, aký plat si vypýtať. Program nájdeš tu.

Fotografie do CV
S kvalitnou fotkou bude tvoj životopis vyzerať oveľa lepšie. Počas celého veľtrhu si v Profesia stánku môžeš dať spraviť portrét od profesionálneho fotografa úplne zadarmo.

Inšpirácia

Ak ti chýba inšpirácia a motivácia v tvojej kariérnej ceste, nenechaj si ujsť prednášky na hlavnom pódiu. Spíkri sú úspešní ľudia z rôznych oblastí od biznisu, cez vedu až po umenie. Podelia sa o svoje neobyčajné príbehy a aj rady, ako ich úspech môžeš napodobniť. Program nájdeš tu.

 TIP:

Pozri si dopredu program prednášok na hlavnom pódiu, miestnosti Profesia, Master Class či IT miestnosť a naplánuj si, na ktoré prednášky chceš ísť, aby si nič dôležité nezmeškal. Ostatné aktivity prebiehajú nepretržite.

Ak sa po tom intenzívnom lovení práce, vzdelávaní, inšpirovaní a fotení budeš cítiť unavene, nezúfaj, máme pre teba pripravenú FUN zónu, kde sa môžeš zabaviť a oddýchnuť si po náročných aktivitách.

 TIP:

Ak ti ide z tých všetkých možností prasknúť hlava, nemusíš sa obávať, interaktívne obrazovky, kde nájdeš všetko o veľtrhu ťa zachránia. Pokiaľ sa radšej rozprávaš s ľuďmi, neváhaj prísť na info stánok hneď pri vstupe do Incheby.

Na záver ti chceme popriať veľa šťastia pri hľadaný nových príležitostí a pevne veríme, že ti táto príručka pomôže priblížiť sa k tvojim cieľom. 

Ak budeš mať akékoľvek otázky, nezabudni nám napísať na našom Facebook profile alebo nás navštíviť v Profesia stánku na veľtrhu.

Tešíme sa na teba!

P.S.: Predtým, než odídeš na veľtrh, skontroluj si, či si spravil tieto úlohy:

* Pripraviť si CV aj s fotografiou (aby si ťa personalista zapamätal)
* Vytlač si niekoľko CV a daj si ho aj na USB kľúč nech to máš aj v elektronickej forme
* Vhodne sa obleč a nezabudni na svieži dych
* Priprav si krátku prezentáciu o sebe
* Prines si poznámkový blok aj s perom
* Naplánuj si, na aké prednášky chceš ísť, nech všetko dôležité stihneš
* Nezabudni na pozitívnu náladu, stretneš predsa množstvo zaujímavých príležitostí!

Sprievodcu vám prináša