Bez práce nie sú káble :-)

Hovorí sa, že „aby si niečo dosiahol, tak musíš proste makať.“ Prečítaj si rozhovor s Adrianom Obalom zo spoločnosti Gebauer & Griller, ktorému sa pracovitosť oplatila a z pozície operátora sa stal zodpovedným za výrobnú časť automotive.

Skúste opísať vašu pracovnú pozíciu. Aká je jej náplň?
Hlavnou náplňou mojej práce je zodpovednosť za plynulý chod výroby a tiež vedenie kolektívu operátorov a majstrov k čo najlepším výsledkom. Zahŕňa to od prípravy tabuliek na ranné porady cez rozdelenie práce a zadávanie úloh ľuďom až po vedenie pohovorov s kandidátmi na obsadzovanie voľných pozícií. Nie veľmi obľúbenou časťou mojej práce sú disciplinárne konania s mojimi ľuďmi v prípade, ak niečo nefunguje, napríklad slabá dochádzka alebo nízka produktivita.
Riešenie výrobných problémov spolu s kolegami a technikmi z ďalších oddelení je teda mojou každodennou pracovnou náplňou.

Aké silné stránky sú vítané/nevyhnutné pri vykonávaní vašej práce?
Zodpovednosť je najdôležitejšou stránkou, bez ktorej by nebolo možné viesť ľudí a mať na starosti aj plynulý chod výroby. Byť nezávislý a spravodlivý, tiež ochotný pomáhať a intuitívny v mojich rozhodnutiach je úplne nevyhnutné. Zdravé sebavedomie len pomáha toto všetko dosiahnuť.

Ako ste spokojný s firemnou kultúrou, resp. ako sa vám spolupracuje s kolegami?
Vo firme máme celkom dobrý kolektív, s kolegami sa mi dobre spolupracuje. Sú ochotní a pomáhame si navzájom ako sa dá. Vzniknuté problémy sa snažíme vyriešiť ako tím.

Čo vás na práci najviac baví a prečo je pre vás výnimočná?
Najviac ma baví to, že každý deň je iný a neviem, čo ma v práci čaká. Ďalej ma baví dostávať stále nové úlohy, pretože vždy narazím na niečo nové a určite sa niečo naučím. Výnimočná je moja práca pre mňa preto, lebo ju robím rád a napĺňa ma.

Čo by ste poradili uchádzačom, ktorí si hľadajú prácu, aby sa im podarilo uspieť na pohovore. Čo vám zaručilo úspech?
Nebyť prehnane sebavedomý, byť ochotný naučiť sa nové veci a počúvať skúsenejších kolegov. Pracovitosť a stála snaha zlepšovať sa.

Príď na festival Profesia days Bratislava 2019, kde stretneš rovno tisíce takýchto príležitostí. Nezabudni sa registrovať zadarmo na www.profesiadays.sk a hráš o skvelé ceny ako iPhone, GoPro kameru, Fitbit náramok. Tešíme sa na teba!