V správnom čase na správnom mieste

Poznáš ten pocit keď si povieš „Toto sa muselo tak stať!“ Skvelé veci sa nám dejú, iba keď sa o to pokúšame a občas vychádzame z komfortnej zóny. Aj o tom je myšlienka celého podujatia Profesia days – prísť a chopiť sa jednej z tisícok príležitostí. 

„Ahojte, vďaka za váš e-mail a možnosť podeliť sa a zaspomínať si na vlastnú skúsenosť z Profesia days“ – týmito slovami začínal príbeh Márie, ktorá sa podelila o svoju skúsenosť z 1. ročníka Profesia days Košice. Podujatia sa zúčastnila na podnet priateľa, ktorý si hľadal prácu a chcela ho podporiť a poradiť, kým ona tú svoju mala. Nevedela však, ako jej táto návšteva zmení kariérny život. „Veľmi milo ma prekvapila celá organizácia, všade veľa vystavovateľov, milí a ochotní ľudia, možnosť porozprávať sa a poradiť sa,“ hovorí Mária a pokračuje – „Ako sme tak prechádzali jednotlivé stánky, zrazu mňa osobne odchytili z jedného z nich a pýtali sa ma, či nemám záujem o prácu pre ich firmu.“ Podľa jej slov znela ponuka Back Office špecialistu s nemeckým jazykom veľmi lákavo, najmä preto, lebo žila v zahraničí a považovala to za skvelú príležitosť využívať nemčinu denne aj doma v Košiciach. „Po vypočutí tejto pracovnej ponuky som si zobrala letáčiky, vypísala dotazník, no hneď som žiaľ musela odpovedať, že ja momentálne prácu mám, takže nejakú zmenu veľmi neriešim,“ dodáva.

V decembri sa Márii naskytla možnosť práce v zahraničí, takže bez zaváhania odcestovala. Žiaľ, po dvoch týždňoch sa musela pre zdravotné dôvody vrátiť naspäť do Košíc – „A vtedy to všetko začalo… tá dilema, čo ďalej…bez práce som dlho ostať nechcela… a vtedy to prišlo… spomenula som si na letáčiky, ktoré som dostala na Profesia days… konkrétne na firmu, ktorá ma oslovila.“ Mária nezaháľala a ihneď firme poslala svoj životopis – „Spätná väzba bola veľmi rýchla. Bola som pozvaná na prijímací pohovor, absolvovala som ústne aj písomné testy z NJ a vďaka týmto úžasným ľuďom, ktorí sú už teraz moji kolegovia a kolegyne, som si našla perfektnú prácu s využitím nemeckého jazyka v centre Košíc,“ pochvaľuje si.

Ako sama hovorí – „Nič nie je náhoda a všetko je tak ako má byť. Bola som v správnom čase, na správnom mieste.“ Odvtedy pracuje pre spoločnosť UPC Broadband Slovakia s. r. o. a za túto pracovnú skúsenosť je veľmi vďačná.

Čo by Mária odkázala návštevníkom Profesia days?
„Málokedy sa nájde dobrá práca a úžasní kolegovia a kolegyne na jednom mieste. Všetkým (zamestnaným aj nezamestnaným) odporúčam zúčastniť sa Profesia days 2018. Nikdy neviete, kedy sa vám môžu tieto kontakty a skúsenosti z tejto výstavy hodiť. Možno aj vás práve náhodou osloví váš budúci zamestnávateľ.“