Slovákov sme sa opýtali, čo je ich vysnívanou prácou

Toto sú najčastejšie odpovede:

Často snívame nad ideálnym zamestnaním, ktoré by nás každodenne napĺňalo radosťou a zábavou. Bohužiaľ, mnohí z nás sa ani nepokúsia uskutočniť svoje sny, či už z objektívnych dôvodov, ako sú rôzne povinnosti a záväzky alebo aj z tých viac „vyhováracích“, kde si len hľadáme zámienky, prečo nič nepodnikneme a nepremeníme svoj sen na realitu. Slovákov sme sa v súťaži opýtali, akú prácu by robili, keby mohli na 6 mesiacov vycestovať do zahraničia. Tu sú najviac sa opakujúce typy odpovedí:

 

Práca so srdcom

„Žijeme pre druhých, nie pre seba.“ povedal by nejeden filozof či altruista. Tak to asi nejak poňali aj mnohí opýtaní, ktorých chuť po pomáhaní sa prejavila v rôznych formách, ako napr. zachraňovanie v horách, pomoc šimpanzom v Afrike, pandám v Číne, chorým ľuďom alebo deťom.
Dobrovoľnícka práca nie je len o nezištnej pomoci tým, ktorí to potrebujú, ale je to aj skvelý spôsob, ako sa výrazne posunúť po osobnostnej stránke, získať množstvo potrebných zručností (napr. práca s ľuďmi) a nehovoriac o neopakovateľných zážitkoch a skúsenostiach.

 

Určovanie osudu druhých

Ďalším vysnívaným typom práce bolo skúšanie a hodnotenie rôznych produktov. Pravdepodobne, mnoho ľudí sa domnieva, že je to asi najjednoduchší typ profesie. Ochutnám, vypijem, ovoniam, vyskúšam a ktovie čo všetko, potom rozhodnem o niekoho osude a výsledku jeho práce. Istotne to tak vždy nie je, byť hodnotiteľom či už hotelov, kávy, pláží alebo matracov je určite veľmi odborná práca vyžadujúca si potrebný level expertízy a zodpovednosti. Ale ruku na srdce, kto by nechcel spať každý deň na inej pláži či na inom matraci.

 

Zarábanie objavovaním

Cestovanie je starou dobrou klasikou, keď sa rozprávame o snoch. Čo však už nie je takou otrepanosťou je fakt, že sa cestovaním dá aj zarábať v podobe travel blogovania či digitálneho nomádstva. Slovákom tento trend rozhodne imponuje, netreba sa čudovať, je typ zamestnania, kde človek nepochybne získa množstvo zážitkov.

 

Aká je TVOJA vysnívaná práca, keby si mohol vycestovať na 6 mesiacov do zahraničia? Neváhaj a daj nám vedieť do komentára na tomto linku a hráš o cool smartfón. Výhercov žrebujeme v stredu 16.5.!